نرم افزار پخش مویرگی نیکان مهر مهان ایمن، سریع، کارامد و انعطاف پذیر ارتباط شعب و ستاد یکپارچگی سیستم ها گزارشات و نمودارهای متنوع قابلیت شخصی سازی چاپ های قابل تنظیم نامحدود پیگیری اتفاقات سیستم دسترسی های متنوع جستجو روی تمام ستون ها اختصاص اعمال ویژه ساخت گزارشات خاص شما انتقال اطلاعات سریع

مطالب تصادفی که ممکن است برای شما جالب باشد

پخش مویرگی

پخش مویرگی به سیستم پخشی گفته می شود که از طریق کانال های توزیع، شبیه به مویرگ ها و شاهرگ های بدن انسان، انجام می شود.

اما اول ببینیم که کانال توزیع به چه معناست؟

کانال توزیع در پخش مویرگی

یک کانال توزیع در پخش مویرگی، زنجیره ای از کسب و کار و یا واسطه ها است که از طریق آن یک کالا یا خدمات به دست مصرف کننده نهایی می رسد. این کانال می تواند به صورت عمده فروشان، خرده فروشان، توزیع کنندگان و حتی اینترنت را شامل شود. کانال ها به فرم مستقیم و غیر مستقیم وجود دارند. یک کانال مستقیم به مصرف کننده، اجازه خرید کالا را از تولید کننده به صورت مستقیم می دهد، و یک کانال غیر مستقیم به مصرف کننده اجازه می دهد که به خرید کالا از یک عمده فروش و یا خرده فروش بپردازد.

سیستم فروش مویرگی

انواع کانال توزیع در پخش مویرگی

سه نوع کانال اصلی توزیع وجود دارد که همه آنها شامل ترکیبی از یک تولید کننده، عمده فروش، خرده فروش و مصرف کننده نهایی است.

کانال اول طولانی ترین نوع آن است که شامل هر چهار قسمت، از تولید کننده به مصرف کننده نهایی است. صنایع آشامیدنی یک مثال کامل از این کانال توزیع طولانی است. در این صنعت، یک کارخانه نمی تواند به یک خرده فروش به طور مستقیم چیزی بفروشد. این عمل در آنچه که به عنوان سیستم سه لایه شناخته شده است، به این معنی است که کارخانه محصول خود را به عمده فروش، و سپس به یک خرده فروش می رساند تا به فروش برساند. خرده فروش هم به نوبه خود، کالا را به دست مصرف کننده نهایی می رساند.

کانال دوم که در آن تولید کننده کالایش را به طور مستقیم به خرده فروش می رساند، که خرده فروش پس از آن کالا را به مصرف کننده نهایی می فروشد. این به این معنی است که کانال دوم شامل تنها یک واسطه است.

کانال سوم و پایانی که در آن تولید کننده محصولات خود را به مصرف کننده نهایی به فروش می رساند، کانال مستقیم است. آمازون، یک مثال از یک مدل مستقیم است که کوتاه ترین کانال توزیع ممکن است.

مزایا و معایب فروش مویرگی

کانال های توزیع، هرکدام مزایا و معایب خود را دارند که با توجه به سیاست گذاری های شرکت، یک یا چند کانال توزیع تعریف شده و استفاده می شوند.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *